تبلیغات
مطالب اینترنتی - ساختن شایعات و نقل آن حرام است
 
مطالب اینترنتی
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگانمفیدستان:

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه همه تلاش کنند تا انتخابات رنگ و بوی اسلامی داشته باشد، تاکید کرد: اینکه عده‌ای شایعاتی برای حکومت چهار روزه دنیا درست کنند و برخی نیز آن را نقل می‌کنند، حرام است و از دید قرآن مجازات و عذاب شدیدی دارد.

بخش قرآن تبیان

شایعات

تبیان به نقل از گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) آیت‌الله‌العظمی ناصر مکارم شیرازی ششم اردیبهشت در درس خارج خود گفت: در روایت داریم کسی که تمام نیروی خود را در راه رسیدن به آرزوهایش به کار برده است خود را فرسوده کرده و از دنیا خارج می‌شود بدون اینکه زاد و توشه آخرت برای خود فراهم کرده باشد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه آرزوهای دور و دراز و حرص از مشکلات انسان است تصریح کرد: غالبا این آرزوها بدون دلیل و نیاز اصلی است، البته غالبا انسان به همه آرزوهای خود نمی‌رسد و از دنیا با دست خالی می‌رود زیرا کسی که آرزوی دراز دارد همین عامل سبب غفلت او از آخرت است.

وی با بیان اینکه تلاش برای زندگی و پیشرفت لازم است تاکید کرد: ولی آرزوهای نامعقول که نمی‌گذارد انسان به فکر اصلاح خویش باشد واقعا آرزوهای شیطانی است.

آیت‌الله مکارم بیان کرد: قارون در نزد قوم خود نمایش ثروت و زینت داد و برخی مردم گفتند ای کاش ما هم مثل قارون بودیم در حالی که قارون خودش بدبخت‌تر از همه بود زیرا حفظ این اموال کار بسیار سختی بود ولی وقتی قارون با مالش در زمین فرو رفت کسانی که دیروز آرزو می‌کردند مثل او باشند به اشتباه خود پی بردند.

دروغ و حرف‌های خلاف از این طریق پخش می‌شود البته کسانی که در خارج هستند و نه ایمان به خدا و نه قیامت دارند و دوست دارند انتخابات خراب شود بحثشان جداست، ولی کسانی که در داخل هستند نه باید شایعات دروغین پخش و نه مردم آن را زبان به زبان نقل کنند زیرا هر دو گروه گناهکار هستند.

وی با اشاره به آیات ۶۰ و ۶۱ احزاب عنوان کرد: قرآن مجازات سنگینی برای این گروه یعنی شایعه‌آفرینان و شایعه‌پخش‌کنندگان در نظر گرفته است و فرموده ارجاف و شایعات دروغین پخش کردن جامعه را متزلزل و عذابی مانند بیرون راندن از وطن دارد.

این مفسر قرآن عنوان کرد: قرآن برای درس عبرت این آیات را بیان کرده است زیرا امروز هم قارون‌هایی هستند و کسانی نیز که آرزو می‌کنند مانند آنها باشند ولی در نهایت، خیلی از این افراد به مشکلات و سختی‌هایی مبتلا می شوند و ثروت خود را می‌گذارند و می‌روند بنابراین سعی کنیم تلاش برای زندگی بکنیم ولی قانع هم باشیم.

وی در تذکری در مورد انتخابات تاکید کرد: اختراعاتی که بشر دارد شمشیر دو دم است یعنی هم در مسیر بد و هم خوب می توان استفاده کرد که غالبا در مسیر بد استفاده می‌شود مانند انرژی اتمی و از جمله فضای مجازی که در ایام انتخابات مورد سوء استفاده زیادی قرار می‌گیرد.

این مرجع تقلید ادامه داد: دروغ و حرف‌های خلاف از این طریق پخش می‌شود البته کسانی که در خارج هستند و نه ایمان به خدا و نه قیامت دارند و دوست دارند انتخابات خراب شود بحثشان جداست، ولی کسانی که در داخل هستند نه باید شایعات دروغین پخش و نه مردم آن را زبان به زبان نقل کنند زیرا هر دو گروه گناهکار هستند.

وی با اشاره به آیات ۶۰ و ۶۱ احزاب عنوان کرد: قرآن مجازات سنگینی برای این گروه یعنی شایعه‌آفرینان و شایعه‌پخش‌کنندگان در نظر گرفته است و فرموده ارجاف و شایعات دروغین پخش کردن جامعه را متزلزل و عذابی مانند بیرون راندن از وطن دارد.

این مفسر قرآن تاکید کرد: کسی که عقیده به قیامت و جزا و پاداش دارد قطعا برای چهار روز حکومت دنیا هر کاری انجام نمی‌دهد بنابراین بیاید انتخابات را اسلامی کنیم و آب و رنگ اسلامی داشته باشد؛ از وعده دروغ بپرهیزید و از تخریب نظام برای پیشرفت خودتان هم باید پرهیز کنند.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه طرفداران نامزدها باید از دروغ گفتن و پخش شایعات بپرهیزند زیرا گناه است اظهار کرد: خود نامزدها نیز باید این را سفارش کنند و از طرفداران خود نیز بخواهند.

این مرجع تقلید تاکید کرد: ما در انتخابات دخالت نکرده و نخواهیم کرد و فقط اصل آن را تقویت کرده و خواهیم کرد و اگر کسانی نیز دروغ بگویند عواقب آن بر دوش خود آنان است.


منبع:

سایت ایکنالینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

ساختن شایعات و نقل آن حرام است اتاق خبر دروغ و حرف‌های خلاف از این طریق پخش می‌شود البته کسانی که در خارج هستند و نه ایمان به ساختن شایعات و نقل آن حرام است اتاق خبر مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه همه تلاش کنند تا انتخابات رنگ و بوی اسلامی داشته باشد ساختن شایعات و نقل آن حرام است مرجع تقلید …ساختنشایعاتنقلحراماستساختن شایعات و نقل آن حرام است ساختن شایعات و نقل آن حرام استساختن شایعات و نقل آن حرام است آرزوهای دراز؛ عامل …ساختن شایعات و نقل آن حرام است آرزوهای دراز؛ عامل بدبختی انسانساختن شایعات و نقل آن حرام استساختنشایعاتونقلآنمرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه همه تلاش کنند تا انتخابات رنگ و بوی اسلامی داشته باشد ساختن شایعات و نقل آن حرام است جویامرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه همه تلاش کنند تا انتخابات رنگ و بوی اسلامی داشته باشد ساختن شایعات و نقل آن حرام است آرزوهای دراز؛ عامل …گروه حوزه‌های علمیه مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه همه تلاش کنند تا انتخابات رنگ و سایت گرد ساختن شایعات و نقل آن حرام استاصلح کیست و خط قرمز انتخابات کدام است؟ تجربه محسن تنابنده از کار در معدن قرآن ‚†ساختن شایعات و نقل آن آن را نقل می کنند، حرام است و از و صاحبان آن دادن وعده های دروغین، گناه کبیره و حرام است آیت الله …ساختن شایعات و نقل آن های دروغین گناه کبیره و حرام است؛ افرادی که در مسیر ساختن شایعات و نقل آن حرام است اتاق خبر › ساختن شایعات و نقل آن حرام ساختن شایعات و نقل آن حرام است گریم متفاوت جانی دپ به تالار ساختن شایعات و نقل آن حرام است اتاق خبر › ساختن شایعات و نقل آن حرام است ساختن شایعات و نقل آن حرام ساختن شایعات و نقل آن حرام است مرجع تقلید شیعیان با بیان › ساختن شایعات و نقل آن حرام است ساختن شایعات و نقل آن حرام است ساختن شایعات و نقل آن حرام ساختن شایعات و نقل آن حرام است آرزوهای دراز؛ عامل بدبختی انسان › ساختن شایعات و نقل آن حرام است آرزوهای دراز؛ عامل بدبختی انسان ساختن شایعات و نقل آن حرام است جویا › رنگ و بوی و برخی نیز آن را نقل می‌کنند، حرام است و از ساختن شایعات و نقل آن سایت گرد ساختن شایعات و نقل آن حرام است › اصلح کیست و خط قرمز انتخابات کدام است؟ اصلح کیست و خط قرمز انتخابات کدام ا ساختن شایعات و نقل آن حرام است آرزوهای دراز؛ عامل بدبختی انسان › اینکه عده‌ای شایعاتی برای حکومت چهار روزه دنیا درست کنند و برخی نیز آن را نقل می‌کنند ساختن شایعات و نقل آن حرام است › ساختنشایعاتو ساختن شایعات و نقل آن حرام ساختن شایعات و نقل آن حرام است قرآن › قرآن ساختن شایعات و نقل آن نیز آن را نقل می کنند، حرام است و از و صاحبان آن کوره انتخابات حق‌الناس است › تأیید آن نیست اطلاع است و شایعات و نقل آن حرام است ساختن شایعات و نقل آن سازمان حمل و نقل ستاد حمل و نقل سوخت پژوهشنامه حمل و نقل انجمن حمل و نقل ریلی حمل و نقل جاده ای حمل و نقل دریایی شركت حمل و نقل بین المللی ناوگان حمل و نقل

مطلب ساختن شایعات و نقل آن حرام است در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :ساختن شایعات و نقل آن حرام است
http://mofidestan.ir/%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d9%86-%d8%b4%d8%a7%db%8c%d8%b9%d8%a7%d8%aa-%d9%88-%d9%86%d9%82%d9%84-%d8%a2%d9%86-%d8%ad%d8%b1%d8%a7%d9%85-%d8%a7%d8%b3%d8%aa/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه